به نیازمندی ایران خوش آمدید

علت صدمه لباس در ماشین لباسشویی

چرا به هنگام شستشو در ماشین لباسشویی به لباس ها صدمه می زند ؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که برای شما پیش می آید این است که چرا به هنگام شستشو در ماشین لباسشویی به لباس ها صدمه می زند ؟ و لباس های ما پاره می شود . که در ادامه قصد داریم عوامل آن را بررسی کنیم .

از مهم ترین دلایل می توان به میزان پرکردن بیش از حد این دستگاه اشاره کرد که علاوه بر کاهش کیف شستشوی لباس ها و گره خوردنشان موجب پاره و سوراخ شدنشان نیز می شود . فشار و اصطکاک لباس ها بر روی یک دیگر ، گیر کردن زیپ و دکمه های به الیاف لباس ها و گیر کردن لباس ها بین لبه مخزن و واشر درب لباسشویی باعث آسیب رسیدن به لباس ها می شود .

برخی تصور میکنند اگر ماشین لباسشویی با حجم کم کار کند فشار کمتری به دستگاه وارد می شود ؛ این تصور کاملا اشتباه است . حجم کم لباس علاوه بر اینکه هنگام شستشو به کم فنرهای این دستگاه فشار اورد ، تار و پود لباس ها بر اثر چرخش بیش از حد نابود می کند و موجب پاره شدن لباس در این دستگاه ها می شود . یکی از بهترین دستگاه هایی که می تواند کیفیت لباس را حفظ کند لباسشویی ال جی می باشد .

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که همیشه باید تعادل را در میزان این دستگاه ها رعایت کرد . به همین منظور این دستگاه را کمی کمتر از ظرفیت نهایی پر کنید به نحوی که به اندازه قرار گرفتن یک دست ( یک چهارم مخزن ) بر روی لباس ها خالی باشد . یکی دیگر از بهترین دستگاه هایی که باعث حفظ لباس می شود لباسشویی هیتاچی می باشد . از دیگر نکته ها و عواملی که می توان نام برد که داخل دستگاه از اجسام تیز و لبه دار می اندازید .  امیدوارم بتوانیم به سوال چرا به هنگام شستشو در ماشین لباسشویی به لباس ها صدمه می زند ؟ شما پاسخ دهیم .

 علت صدمه لباس در ماشین لباسشویی